List of Endorsed Candidates

April 4, 2022

Bob Donovan, Milwaukee Mayor

Samantha Kerkman, Kenosha County Executive

Maria Lazar, 2nd District Court of Appeals

 

Shannon Larson, Algoma School Board

Rich Hager, Altoona School Board

Jeremy Zook, Altoona School Board

Dave Bardo, Antigo Unified School District

Kristen Mattmiller, Antigo Unified School District

Angela Schreiber, Antigo Unified School District

Greg Dannecker, Appleton City Council District 6

John Kimmel, Arcadia Mayor

Luke Dretske, Berlin City Council

Joan Holzschuh, Calumet County Board

Mike Robinson, Calumet County Board District 3

Chad Doran, Calumet County Board District 5

Elizabeth Charland, Cedarburg School Board

Rick Leach, Cedarburg School Board

Laura Stroebel, Cedarburg School Board

Steve Frazier, DC Everest School Board

Shannon Grabko, DC Everest School Board

Tiffany Schutt, Delavan-Darien School District

Beth Huber, Dodge County Supervisor

Adam Witkiewicz, East Troy School Board

Josh Stanley, Eau Claire County Board District 29

Dane Zook, Eau Claire County Board District 6

Cory Sisk, Eau Claire County Board District 8

Ken Cassaday, Fond du Lac City Council

Timothy Bachleitener, Fond du Lac County Board

Shane Gashette, Green County Board District 25

Rob Kobleska, Greendale School Board

Tony Novinska, Greendale School Board

Heather Barrie, Hartford Unified School Board

Vanya Koepke, Hobart Village Board Trustee

Josh Neumann, Holmen School Board

Chad Updike, Holmen School Board

Amanda Nedweski, Kenosha County Board

Jenn Bittner, Kenosha County Board District 13

Brooks Litz, Kenosha County Board District 17

Brian Bashaw, Kenosha County Board District 19

John Poole, Kenosha County Board District 20

Aaron Karow, Kenosha County Board District 23

Eric Meadows, Kenosha Unified School Board

Kristine Schmaling, Kenosha Unified School Board

Jon Kim, Kenosha Unified School Board

Carl Millard, Kettle Moraine School Board

Kelly Brown, Kettle Moraine School Board

Jordan Briskey, La Crosse County Board

Guy Valiquette, La Crosse County Board

Hubert Hoffman, La Crosse County Board

Rob Abraham, La Crosse County Board

Kevin Hoyer, La Crosse County Board

Dennis Jacobsen, La Crosse County Board

Ken Schlimgen, La Crosse County Board

Jack Pogreba, La Crosse County Board

George Brixius, Lincoln County Board

Randy Debroux, Marathon County Board District 11

Tony Sherfinski, Marathon County Board District 16

Jennifer Aarrestad, Marathon County Board District 17

Dave Dailey, Marathon County Board District 21

Dave Baker, Marathon County Board District 23

Tim Sondelski, Marathon County Board District 25

Ron Covelli, Marathon County Board District 33

Bobby Niemeyer, Marathon County Board District 38

Cody Nikolai, Marathon County Board District 5

Stacey Morache, Marathon County Board District 6

Becky Buch, Marathon County Board District 7

Kim Ungerer, Marathon County Board District 8

Johnny Fortenberry, Marathon County Board District 9

Chris Stueland, Menomonee Falls School Board

Shelley Holzman, Menomonee Falls School Board

Nina Christensen, Menomonee Falls School Board

Steve Taggart, Menomonee Falls Village Trustee

Carolyn Simon, Mukwonago School Board

Dale Porter, Mukwonago School Board

Laurie Kontney, Muskego School Board

Michael Jones, Muskego-Norway School Board

Kelly DeWitt, Oshkosh School Board

Sara Dougherty Noe, Oshkosh School Board

Colin Weeks, Pewaukee Village Trustee

Lorelei Wakefield, Price County Board District 10

Ginny Strobl, Price County Board District 2

Taylor Wishau, Racine County Supervisor

John Righeimer, Sawyer County Board District 12 (Write-In)

Tracy Hannah, School District of Milton

Jacob Immel, Sheboygan County Board

Jonathan Brown, Shell Lake School Board

Christine Foust, Shell Lake School Board

Bill Brewer, Slinger School Board

Gary Hanson, Somerset School Board

Sean Lybert, St. Croix County Board

Ryan Sherley, St. Croix County Board

Lisa Lind, St. Croix County Board

Mike Barcalow, St. Croix County Board

Mike Cady, Vilas County Supervisor District 6

Steve Cronin, Village of Weston Trustees

Jasper Hartinger, Village of Weston Trustees

Steve Meinel, Village of Weston Trustees

Jamie Weiland, Village of Weston Trustees

Joanne Laufenburg, Walworth County Board District 7

Dennis Karbowski, Walworth County Board District 8

Jodi Schulteis, Washington County Board of Supervisors District 16

Brian Meier, Waukesha County Board

Mark Borowski, Waukesha School Board

Marquell Moorer, Waukesha School Board

Karrie Kozlowki, Waukesha School Board

Jo Ann Egelkrout, Wausau City Council District 3

James Bouche, Wausau School Board

Jon Creisher, Wausau School Board

Joanna Reyes, Wausau School Board

John Donaldson, West Bend School Board

Melanie Ehrgott, West Bend School Board

Karen Mikolainis, Whitnall School Board

Jason Craig, Whitnall School Board

Joy Corona, Wilmot Union School Board

Mike Gibbs, Winnebago Circuit Court District 4 Branch 4

Sign Up for Updates

Sign up for updates!

Hidden
ZIP